Abone Olun!

Güvenlik ile ilgili tüm haberlerimizden haberdar olun!

Analog Kameralar


Kamera

Güvenlik kamera çeşitleri daha çok kullanılacak alan ve kullanım amacına göre tercih edilmektedir.

Kamera

Kamera

1- Sabit Güvenlik Kameraları: Sabit kameralar aslında en yaygın kullanılan güvenlik kamerasıdır diyebiliriz. Bu kameralar kamera ile birlikte kamera lensi ve kamera ayağı ilave edilerek satışan kameralardır ve dahili – harici ortamlarda kullanılmaktadır. İç ortamlara çıplak olarak, dış ortamlara ise kamera muhafaza ile montaj edilmekte ve kullanılmaktadırlar. Günümüzde sabit güvenlik kameraları siyah beyaz, renkli ve day-night olarak satılmaktadır. Fakat siyah-beyaz kameralar artık kullanımdan kalkmıştır.

2- Dome Güvenlik Kameraları: Dome kameralar adını kubbe ye benzemesinden ötürü “dome = kubbe” kameradan almaktadır. Dome kameralar estetik görünüşe sahip olduklarından, iç ortamlarda kullanılmaktadır. Günümüzde vandal ve IP66 özelliklere sahip harici ortamlarda kullanılabilen dome kameralar satılmakta. Dome kamerallar ilave kamera ayağı ve kamera lensi gerektirmezler bu ürünler kameranın üzerinde gelmektedir.

3- IR Güvenlik Kameraları: Son yıllar içerisinde kullanımı artan güvenlik kamerasıdır. Bu kameraların üzerinde infrared (IR) ledler vardır. Bu speed domekameralar sıfır ışıkta yani zirifi kameranlıkta görüntü almamıza imkan tanır ve ilaveten IP66 korumaya sahip olmaları, ilave lens ve ayak gibi ekipmanlara gereksinim duymamalarından ötürü ekonomiktirler ve bununla orantılı olarak ciddi talep görmektedirler. Daha çok sahip oldukları infrared led sayısına göre satılmaktadırlar.

4- Speed dome kamera sistemleri: hareketli kamera demektir. Speed dome kameralar dome kameralara benzese de aslında dome kameralar ile teknik bir benzerliği yok ve Bu kameralar pan-tilt özelliklidir (yani aşağı yukarı ve sağa sola dönüş yapabilme özelliğine sahiptirler). Bu kameralar genellikle harici ortamlarda veya yine yüksek bir noktaya konabilecek ise dahili ortamlara montaj edilirler.

© Copyright 2001-2015 TT Bilgi Security-Yazılım Ve Danışmanlık Hizmetleri